606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę

Kiedy rozpoczynasz prowadzenie własnej firmy przychodzi czas na zastanawianie się nad tym, jaki sposób rozliczenia spraw księgowych wybrać. Wiele firm decyduje się na zatrudnienie księgowej, podczas gdy inne wybierają usługi biura rachunkowego. Które rozwiązanie jest lepsze? Biuro rachunkowe ma wiele zalet!

Dlaczego warto powierzyć księgowość pracownikom biura rachunkowego?

Skorzystanie z usług biura rachunkowego z pewnością ma szereg zalet. Najważniejszymi plusami tego rozwiązania są:

● Niższe koszty prowadzenia księgowości – rozliczenie podatkowe i usługi rachunkowe prowadzone przez firmę są finansowo bardziej opłacalną opcją niż zatrudnienie własnej księgowej w biurze. Jest to więc szansa na obniżenie kosztów prowadzenia firmy i to znacznie! Jeśli chcesz prowadzić księgowość we własnej firmie, to musisz liczyć się z koniecznością zatrudnienia przynajmniej jednej księgowej na pełny etat, do tego dochodzi konieczność urządzenia i utrzymania odpowiedniego biura. Kiedy podejmujesz współpracę z biurem rachunkowym, to płacisz tylko określoną sumę raz w miesiącu za wykonywanie usług dla Ciebie.

● Mniejszy stres związany z księgowością – nie oszukujmy się, kontrole skarbowe i ewentualne problemy z rachunkowością nie są niczym przyjemnym. Kiedy w firmie pracuje księgowa, to także na właściciela przechodzi część stresu związanego z koniecznością odbywania kontroli. Kiedy pomyli się ona w sprawach księgowych, to odbija się to na kondycji całej firmy. Kiedy korzysta się z oferty biura rachunkowego po pierwsze wszystkie kontrole skarbowe odbywają się u nich, a nie w firmie. poza tym biura rachunkowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przejmują odpowiedzialność na sprawy podatkowe i rachunkowe firmy. Jak mówi nam ekspert firmy Biura rachunkowego Pjos, firma świadcząca usługi księgowe musi posiadać stosowne ubezpieczenie OC na wypadek pomyłki z ich strony  – jeśli więc firma straci przez nich pieniądze, to straty zostaną naprawione z OC biura rachunkowego.

● Praca wykonana bez względu na pracowników – jeśli masz księgową w firmie, to kiedy zachoruje lub wybierze się na urlop, to praktycznie wszystkie sprawy podatkowe i rachunkowe stoją w miejscu i nie ma się nimi kto zająć, co może rodzić różne problemy. W przypadku biura rachunkowego zawsze na stanowisku jest ktoś inny, kto zajmie się tematem i sprawami Twojej firmy.

Wybierz biuro księgowe

Jak widać, biura rachunkowe to szereg zalet dla przedsiębiorców. Wybierając kancelarię księgową świadczącą usługi rachunkowe można mieć pewność, że praca zostanie wykonana w należyty sposób!