606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę

Biura rachunkowe od kilkudziesięciu już lat oferują na rynku swoje usługi małym i dużym przedsiębiorstwom. Jako grupa specjalistów w dziedzinie finansów, księgowości i rachunkowości wyręczają właścicieli firm, prowadząc ich dokumentację i podpowiadając najkorzystniejsze rozwiązania.

Biuro rachunkowe i jego credo

Prowadzenie dokumentacji firmy jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, podobnie jak obowiązkiem jest coroczne składanie zeznania podatkowego. Z uwagi na zmienność przepisów prawa, jego niuanse, nowelizacje ustaw, a także konieczność  ich interpretacji często samodzielne prowadzenie dokumentacji księgowej przekracza możliwości właściciela małej firmy. Biuro rachunkowe to firma usługowa, która pomaga rozwiązać każdy z takich problemów zarówno na poziomie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i w przypadku większych spółek. Istotą jego działania jest pełen profesjonalizm oparty na latach zdobywania doświadczeń zawodowych oraz na systematycznym aktualizowaniu wiedzy z dziedziny księgowości. Tajemnice prawa finansowego i podatkowego dla niego nie istnieją, a solidność w uaktualnianiu informacji i wzbogacaniu doświadczenia przekłada się na coraz szerszy zakres świadczonych usług oraz coraz większą perfekcję i nieomylność w ich realizowaniu.

Zakres świadczonych usług

Zadaniem biura rachunkowego jest przede wszystkim rozwiązywanie problemów i prowadzenie dokumentacji związanej z finansami, a często również z kadrami firmy. Zatrudnieni pracownicy pomagają małym przedsiębiorcom uporać się z prowadzeniem KPiR, naliczaniem podatku VAT i gromadzeniem odpowiedniej dokumentacji w tym zakresie. Zajmują się naliczaniem płac, wszelkiego rodzaju składek związanych z prowadzoną działalnością, a osobom fizycznym pomagają także wypełniać formularze podatkowe. Oferowany przez biuro rachunkowe zakres usług obejmuje szerokie spektrum działań związanych z prowadzeniem firmy, począwszy od jej założenia i rejestracji po końcowe bilanse. Na profesjonalne wsparcie może też liczyć instytucja, organizacja, fundacja czy stowarzyszenie, które posiada obowiązek prowadzenia dokumentacji finansowo-podatkowej. Korzystając z usług biura każdy klient otrzymuje gwarancję profesjonalnie wykonanej pracy z uwzględnieniem najnowszych obowiązujących przepisów.

Księgowy – opiekun i sprzymierzeniec

Korzystanie z usług biura rachunkowego to moda związana z coraz bardziej rozwijającą się strefą małych przedsiębiorstw. Osoby zakładające jednoosobową działalność nie mogą sobie pozwolić na tworzenie własnego działu księgowego, a prowadzenie dokumentacji, nawet jeśli nie jest dla nich przysłowiową czarną magią, to często, zwłaszcza w pierwszym okresie działalności, większość czasu poświęcają na działania zawodowe, więc nie mają już go na prowadzenie ksiąg rachunkowych. Ceny usług w profesjonalnych biurach takich jak Pjos. Usługi księgowo-podatkowe kształtują się na takim poziomie, że nawet najmniejsze firmy stać na taką inwestycję. Profesjonalne biuro z kolei powierza opiekę nad finansami i dokumentacją klienta wybranemu księgowemu, który doskonale orientuje się w niuansach pracy klienta i potrafi wskazać korzystne z punktu widzenia podatków czy inwestycji rozwiązania. Księgowy z biura rachunkowego to osoba, której numer telefonu powinien znaleźć się na pierwszym miejscu w spisie kontaktów.