606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę

Zastanawiasz się, czy Twoja firma w ogóle potrzebuje pomocy profesjonalnego księgowego? Wydaje Ci się, że ze wszystkim będziesz w stanie poradzić sobie sam? Korzystanie ze specjalistycznych usług księgowo-kadrowych ma naprawdę wiele zalet. Poznaj najważniejsze z nich! Dowiedz się, dlaczego warto nawiązać współpracę z godnym zaufania biurem rachunkowym.

1. Bezpieczeństwo

Ten bardzo ważny aspekt warto wziąć pod uwagę, rozważając współpracę z biurem rachunkowym. Księgowy bierze pełną odpowiedzialność za swoją pracę. Dzięki temu możesz spać spokojnie! Ponadto biura rachunkowe mogą reprezentować swoich klientów przed Urzędem Skarbowym i ZUS, a ich doświadczenie oraz bogata wiedza pozwalają na skuteczną ochronę interesów firmy. Profesjonalni księgowi na bieżąco śledzą wszelkie branżowe wiadomości, dzięki czemu znają wszystkie obowiązujące regulacje. Warto także pamiętać, że biura rachunkowe mają ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania usług.

2. Oszczędność czasu

Prowadząc własną działalność gospodarczą, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że czas jest bezcenny. Wyobraź sobie, ile godzin miesięcznie zyskasz, gdy nie będziesz musiał zajmować się wypełnianiem dokumentów, prowadzeniem ksiąg podatkowych czy wypełnianiem deklaracji, a przecież rzetelne prowadzenie księgowości związane jest także ze śledzeniem wszelkich zmian w przepisach prawa podatkowego. Zdecydowanie lepiej oddać te zadania w ręce profesjonalistów i zyskać czas na rozwój swojej firmy.

3. Oszczędność pieniędzy

Samodzielne prowadzenie księgowości wymaga zakupienia odpowiedniego sprzętu. Konieczny będzie komputer, drukarka oraz specjalistyczne oprogramowanie księgowego wraz z podpisem elektronicznym. Natomiast zatrudnienie własnego księgowego jest drogie, poza tym w przypadku chorobowego lub urlopu będziesz zmuszony znaleźć kogoś na zastępstwo. Czy istnieje alternatywa? Oczywiście! Profesjonalne biuro księgowe jest znacznie tańsze i nie musisz martwić się przerwami w świadczeniu przez nie usług. Dlatego warto wybrać sprawdzoną i cieszącą się renomą firmę, taką jak biuro rachunkowe Pjos z okolic Łasku

4. Wygoda

Profesjonalne usługi księgowe to wygodna opcja dla wszystkich firm. Twoim zadaniem jest przekazanie dokumentów, a biuro zajmie się resztą.  Warto wybrać miejsce, które oferuje także kompleksową obsługą kadrową – wówczas to po stronie biura leży zgłoszenie pracownika do ubezpieczenia, wypełnienie deklaracji podatkowej, zgłaszanie zwolnienia do ZUS-u czy przygotowanie listy płac.

Współpraca z zaufanym biurem rachunkowym pozwoli Ci oszczędzić pieniądze i czas, który będziesz mógł przeznaczyć na rozwój firmy lub odpoczynek od codziennych obowiązków. To komfortowe rozwiązanie znacząco ułatwia prowadzenie własnej działalności gospodarczej.