606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę

Wielu ludziom marzy się życie na własny rachunek i otworzenie firmy. Niektórzy wdrażają te plany w życie. A później marzenia weryfikuje rzeczywistość i… nie jest tak łatwo. Owszem, jeżeli jesteśmy pewni swojego celu i pracujemy bardzo ciężko, możemy odnieść sukces, niestety wielu ludzi odstraszają skomplikowane i trudne procedury narzucane przez państwo na aspirujących przedsiębiorców.

Skomplikowane zasady

Ilość potrzebnych dokumentów, zaświadczeń i zezwoleń jest ogromna, a jej ogarnięcie bardzo czasochłonne. Nawet kiedy już prowadzimy własny biznes, musimy pamiętać o wszelkiego rodzaju rozliczeniach. Warto wtedy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Prawda jest taka, że w obecnej sytuacji polscy przedsiębiorcy mają wybór: mogą skupić się na rozwoju swojej firmy, albo zająć się załatwianiem wszystkich formalności, których dopełnienia wymaga państwo. To pierwsze zapewnia pieniądze potrzebne na życie, ale bez tego drugiego nie da się prowadzić interesów.

– Żyjemy w kraju, w którym co rusz musimy zapoznawać się z nowymi i bardziej skomplikowanymi zapisami i wymogami potrzebnymi do prawidłowej działalności firmy. Osoby, które decydują się na samodzielne prowadzenie ewidencji, dokumentacji lub sprawozdań często robią to kosztem rozwoju biznesu, a wiadomo, że stanie w miejscu to najgorsze, co dzisiaj może spotkać każdy rodzaj działalności – stwierdza specjalista z biura rachunkowego Pjos z SzadkaGorzej, jeżeli nie posiadamy umysłu analitycznego, wtedy jeszcze trudniej ogarnąć skomplikowane przepisy. Próbujemy skupić się na dwóch rzeczach naraz, w wyniku czego żadnej nie robimy w stu procentach dobrze. Interes nie idzie, a pierwsza lepsza kontrola wychwytuje uchybienia w dokumentacji, co skutkuje karą – dodaje.

Pomoc biura rachunkowego

Już w momencie, w którym „papierkowa robota” zaczyna nas męczyć, przerastać i przesłaniać prowadzenie firmy, powinniśmy skorzystać z usługi biura rachunkowego.

Specjalista poprowadzi za nas księgę rachunkową, przychodów i rozchodów, pełną obsługę płac, zajmie się deklaracjami podatkowymi i ZUS czy PIT-em. W Pjos oferujemy także badanie sprawozdań finansowych oraz prowadzenie usługi u klienta – wymienia pracownik biura – Niektóre biura świadczą także usługi dodatkowe takie jak doradztwo w każdym aspekcie – od zakładania firmy po jej dalszą działalność, sporządzanie umów, a nawet reprezentowanie klienta w sprawach dotyczących prawa podatkowego.

Solidne biuro rachunkowe Pjos

Podpisanie umowy z biurem rachunkowym nie zwalnia nas z konsekwencji źle prowadzonej ewidencji – księgowy to tylko pełnomocnik. Jednak każde prawdziwe biuro spełnia wszystkiego restrykcyjne wymagania nałożone przez państwo, które poniekąd zabezpiecza klientów.

Jednym z nich jest imienny certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia tego typu działalności (można go uzyskać jedynie po ukończeniu odpowiednich studiów lub określonej liczbie lat praktyki w zawodzie), drugi to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) – dzięki niej w przypadku błędu pracownika biura możemy starać się o odszkodowanie.

 

Solidne biura rachunkowe mogą pochwalić się dobrą opinią na branżowych stronach i forach internetowych lub pisemnymi referencjami od zadowolonych klientów. Będą nas reprezentować przed urzędami, zajmą się archiwizacją naszych dokumentów. W zależności od potrzeb warto wybrać biuro, które podejdzie do nas indywidualne, gdzie dostaniemy księgowego, który jako jedyny będzie odpowiedzialny usługi i kontakt z naszą firmą.