606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę

Coraz bardziej cenimy sobie indywidualizm i własne, wymarzone ścieżki kariery. Chętnie zakładamy mikro i średniej wielkości przedsiębiorstwa, ceniąc sobie niezależność. Własna firma to wprawdzie mnóstwo wyrzeczeń, praca w wymiarze godzin znacznie wykraczająca poza typowy etat i niewspółmiernie większe zaangażowanie. Mimo to na realizację marzenia o biznesie decyduje się spora liczba osób, w końcu świadomości, że własna działalność odniosła sukces, nie można porównać z niczym innym. Aspirujący przedsiębiorca powinien mieć pomysł, umieć go odpowiednio przedstawić i zareklamować oraz dysponować umiejętnością rozwiązywania rzeczy niemożliwych i ułatwiania sobie życia w rozsądny sposób tak, aby pewne rzeczy nie przyćmiły istoty rozwoju firmy. Dobrym przykładem takiej pomocy jest skorzystanie z usług dobrego biura rachunkowego.

W pierwszej kolejności wiele osób pewnie zada sobie pytanie, czy pomoc księgowa przy zakładaniu firmy rzeczywiście jest potrzebna, zwłaszcza w przypadku mikroprzedsiębiorstw. Na ten temat wypowiada się specjalista z biura rachunkowego pjos.pl: – Biurokracja w przypadku otwierania własnej działalności to dzisiaj w Polsce dość złożony proces, trudny do przejścia dla osoby, która wcześniej nie miała w tym zakresie doświadczenia – stwierdza. – Prawda jest taka, że dzisiaj w Polsce przedsiębiorca staje przed wyborem: skupić się na rozwijaniu firmy lub załatwianiu wszystkich formalności potrzebnych jej funkcjonowaniu. To pierwsze zapewnia środki na życie, ale bez tego drugiego nie ma firmy. Przez to ludzie często poświęcają uwagę biurokracji zaniedbując pracę nad działalnością, a często próbując wykonywać obie te rzeczy jednocześnie, nie robią dobrze żadnej z nich. Interes nie idzie jak powinien, a pierwsza kontrola wykazuje błędy powodowane np. samodzielną, niedokładną ewidencją.

Każdemu początkującemu przedsiębiorcy warto polecić skorzystanie z pomocy biura rachunkowego. Dobra obsługa księgowa obejmie nie tylko coroczne rozliczanie podatku, poprowadzenie księgi handlowej, przychodu i rozchodu lub ewidencję ryczałtu. Dodatkowe usługi to kompleksowe doradztwo praktycznie na każdym etapie prowadzenia firmy a przede wszystkim na etapie jej zakładania, kiedy podejmujemy decyzje o formie prawnej w jakiej będziemy prowadzić naszą działalność, wyborze formy opodatkowania, w trakcie jej prowadzenia doradztwo chociażby w doborze rodzaju finansowania planowanych wydatków.

Dodatkowe usługi to również kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa. Warto poszukać dobrego biura rachunkowego, które zapewni nam rzetelne i wysokiej jakości usługi. Jak wybrać firmę, która zapewni najlepszą obsługę księgową?

 

Każdy musi się rozliczać z podatków. Dlatego nie powinniśmy mieć problemu z przepytaniem rodziny i znajomych o polecenie godnego zaufania biura rachunkowego. Właściwie jeżeli sami korzystamy z usług jakiejś firmy rachunkowej od wielu lat i jesteśmy zadowoleni, to może warto zawierzyć im także opiekę nad swoją działalnością? O wysokiej jakości usług świadczonych przez biuro może nas zapewnić staż obecności na rynku. Firmy działające wyjątkowo długo w mieście i wciąż cieszące się zaufaniem to te w pierwszej kolejności zasługujące na zaufanie. Każde biuro rachunkowe powinno dysponować wykupioną polisą ubezpieczeniową na wypadek błędów popełnionych przez jego pracowników. Tylko wtedy poszkodowany klient może ubiegać się o odszkodowanie. – Dobre biuro rachunkowe powinno zapewnić nam jednego księgowego, do kontaktu oraz do załatwiania wszelkich spraw, takiego, który będzie znał nas i naszą firmę. Powinniśmy mieć możliwość nieograniczonego kontaktu z tą osobą np. drogą mailową, co jest szczególnie ważne w nagłych przypadkach – tłumaczy specjalista B – Dużo lepszy okaże się księgowy, który zajrzy do nas raz w miesiącu, ale będzie dostępny mailowo i telefonicznie cały czas