606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę
Dlaczego warto korzystać z pomocy biura rachunkowego w Łasku?

Dlaczego warto korzystać z pomocy biura rachunkowego w Łasku?

Prowadzenie własnej działalności to ogromna odpowiedzialność. Wiąże się z koniecznością uiszczania niezbędnych opłat na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, a także prowadzeniem obowiązkowej dokumentacji. W obliczu tak wielu formalności można się łatwo pogubić, zwłaszcza będąc początkującym przedsiębiorcą. Czy wobec tego warto skorzystać z usług biura rachunkowego w Łasku ?

Na miejsca, gotowy, start!

W momencie złożenia wniosku do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej przedsiębiorca może rozpocząć swoją pracę. Samo pojawienie się firmy w rejestrze to niestety dopiero połowa drogi. Zwłaszcza że właściciel firmy na samym początku będzie musiał poświęcić sporo czasu na rekrutację pracowników, pozyskanie klientów i rzetelne świadczenie swoich usług. W tej sytuacji formalności mogą okazać się wyjątkowo uporczywe. Skorzystanie z pomocy biura rachunkowego będzie zatem odciążeniem i zapewni terminowe składanie dokumentów i uiszczanie opłat.

Żeby firma mogła funkcjonować zgodnie z prawem, pamiętaj, aby:

  • wybrać formę jej opodatkowania;
  • zarejestrować siebie oraz swoich ewentualnych pracowników w ZUS;
  • zarejestrować się w zakresie podatku od towaru i usług (VAT).

Do prowadzenia rozliczeń działalności gospodarczej będzie też potrzebne odrębne konto w banku, gdyż łączenie konta prywatnego z firmowym wyklucza regulamin większości banków.

W czym pomoże biuro rachunkowe w Łasku?

Niewiele przedsiębiorców o tym wie, ale biuro rachunkowe może przydać się już od początku prowadzenia firmy. Na jego usługi powinny decydować się szczególnie te osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki we własnym biznesie. Przykładowym biurem wspierającym przedsiębiorców na każdym etapie działalności jest biuro rachunkowe Pjos, którego siedziba znajduje się w Szadku.

Biuro rachunkowe działa w takich obszarach jak:

  • Rachunkowość – prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ksiąg handlowych.
  • Kadry i płace – administracja, dokumentacja pracownicza, naliczanie płac i podatków.
  • Projekty unijne – audyty, bieżące rozliczenie, zamknięcie projektu.
  • Zarządzenie – sprawy organizacyjne, obniżanie kosztów, optymalizowanie podatków.
  • Rejestracja przedsiębiorstw – rejestracja działalności gospodarczej, zakładanie i rejestracja spółek prawa handlowego, banki, pieczątki.
  • Kredyty – przygotowywanie wniosków kredytowych i leasingowych.

Mając zaplecze w postaci doświadczonych specjalistów z biura rachunkowego, przede wszystkim nie trzeba martwić się o formalności. Wsparcie jest kierowane zarówno w stronę osób początkujących, jak i przedsiębiorców prowadzących swój biznes od lat.