606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z koniecznością podejmowania wielu istotnych, a jednocześnie niekiedy trudnych decyzji. Jednym z pierwszych wyzwań, stojących przed przedsiębiorcą jest wybór biura rachunkowego, któremu powierzy prowadzenie księgowości. Biorąc pod uwagę znaczenie prawidłowo prowadzonej ewidencji dla przyszłości firmy, znalezienie solidnego księgowego powinno być absolutnym priorytetem.

Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym w Łasku, przekazujesz obcej osobie odpowiedzialność za rozliczenia i podatki swojej firmy. Czy to na pewno dobry pomysł? W większości przypadków – tak. Profesjonalista z zakresu księgowości uchroni twoją firmę przed konsekwencjami błędów, których trudno uniknąć laikowi. Jednak skąd mieć pewność, że tak właśnie będzie?

Wykształcenie, licencje, doświadczenie

Chociaż do wykonywania zawodu księgowego wystarczy ukończenie krótkiego kursu, jeśli zależy ci na profesjonalnej i kompleksowej obsłudze firmy, szukaj osób legitymujących się wyższym wykształceniem, najlepiej ekonomicznym. Dyplom uniwersytecki nie świadczy wyłącznie o wiedzy, ale przede wszystkim o wieloletnim zaangażowaniu w tematykę rachunkowości i jej głębokie zrozumienie. O ile to możliwe, sprawdź kwalifikacje osób, które będą zajmowały się twoją ewidencją księgową.

Praca w księgowości wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji i dokształcania się. Innymi słowy, raz zdobyta wiedza nie jest wystarczająca. Dobre biuro rachunkowe to takie, któregopracownicy wciąż biorą udział w branżowych szkoleniach, co pozwala im być na bieżąco z dynamicznie zmieniającymi się przepisami. Dowiedz się, czy dane biuro może pochwalić się certyfikatami udziału w takich kursach.

Posiadanie Licencji Ministra Finansów, czyli tzw. certyfikatu księgowego, nie jest już wymogiem, jednak niewątpliwie podnosi wiarygodność. Biura rachunkowe z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną renomą zazwyczaj posiadają  taką licencję.

Zakres i sposób świadczenia usług

Dobre biuro rachunkowe w Łasku to też takie, które zatrudnia wielu księgowych, wyspecjalizowanych w różnych obszarach. Dzięki nim może świadczyć usługi w szerokim zakresie, na najwyższym poziomie. Nawet jeśli obecnie skala twojej działalności nie wymaga zaangażowania doradców podatkowych i skomplikowanej obsługi kadrowej, w przyszłości może się to zmienić. Wtedy docenisz możliwość uzyskania kompleksowego wsparcia w miejscu, które już zna meandry funkcjonowania twojego przedsiębiorstwa.

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z bezpośredniego kontaktu z biurem księgowym, na rzecz wygodniejszej e-księgowości – zauważa ekspert z Biura Rachunkowego Pjos. Dlatego nasze biuro obecnie świadczy usługi księgowe w trzech wariantach: tradycyjnym, w którym klient dostarcza nam dokumenty; obsługi w siedzibie klienta oraz właśnie e-księgowości.  Dzięki tej ostatniej możliwości nasze biuro wzbogaciło się o klientów z innych zakątków kraju, mocno oddalonych od naszego rodzinnego Szczecina.

Na sam koniec pozostawiamy kwestię ubezpieczenia OC. Posiadanie polisy odpowiedzialności cywilnej wciąż jest odgórnym wymogiem dla biur rachunkowych. Dlatego jeśli dane biuro nie posiada aktualnego ubezpieczenia, w ogóle nie należy brać go pod uwagę.