606 434 203 kontakt@pjos.pl
Zaznacz stronę

Prowadzenie rozliczeń firmy nigdy nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza dla osoby niedoświadczonej, może to być bardzo trudna kwestia. Nic zatem dziwnego, że niemal każde przedsiębiorstwo decyduje się, aby powierzyć to zadanie w zaufane ręce biura rachunkowego. Jednak trzeba przyznać, że liczba ofert usług księgowych na rynku jest naprawdę duża. Jak w takich okoliczność wybrać jedno miejsce? Po czym poznać, że trafiliśmy na godne uwagi biuro rachunkowe? Ten artykuł podpowiada, na co warto zwrócić uwagę. Jesteście zainteresowani? Zapraszamy do lektury.

Kompetencje

Nie da się ukryć, że najważniejszym aspektem dla każdej osoby szukającej specjalistów do obsługi firmy, powinny być kompetencje księgowego w zakresie rozliczeń podatkowych i innych ważnych elementów, które wchodzą w skład usług oferowanych przez biura rachunkowe.Mimo że każdy fachowiec zapewnia nas o swoich umiejętnościach i szerokiej wiedzy, jednak warto to zweryfikowaćUsługi księgowe to bardzo szeroki obszar, dlatego dobrze mieć pewność, że dana osoba ukończyła odpowiednie szkoły i kursy, które pozwalają jej pracować na wysokim poziomie. Dobrym przykładem biura rachunkowego o wysokich kwalifikacjach jest Pjos Biuro rachunkowe Sylwestra Kacprzaka. Są niezawodni pod wieloma względami i można im zaufać.

Słowność i terminowość

Jeśli chcemy mieć pewność, że współpraca z danym biurem rachunkowym przebiegnie bezproblemowo, warto zwrócić uwagę na słowność i terminowość osób, z którymi zamierzamy rozpocząć współpracę. Czy, jak umawiamy się na telefon w określonych godzinach, to nasz rozmówca respektuje tę prośbę?Czy dotrzymuje słowa i wysyła materiały, o które prosimy? Czy możemy z łatwością się porozumieć, jeśli chodzi o zakres usług księgowych, na których nam zależy? Na tej podstawie będziemy w stanie, choć częściowo ocenić, czy ewentualna współpraca będzie przebiegać pomyślnie.

Doświadczenie

Jakie jeszcze kwestie są istotne przy wyborze biura rachunkowego? Z całą pewnością doświadczenie w zawodzie. Nic tak nie rozwija i uczy, jak lata praktyki i wgląd w setki rozliczeń podatkowychDlatego dobrze jest sprawdzić, od jak dawna dane biuro rachunkowe działa na rynku oraz w jakich branżach się specjalizuje. Z całą pewnością doświadczenie w rozliczeniach firm o podobnym profilu działalności jest dużym plusem.

Indywidualne podejście do klienta

Na koniec polecamy również zwrócić uwagę na aspekt ludzki, czyli podejście do klienta. Jeśli dany specjalista już na wstępie traktuje nas bezosobowo, proponując standardowe rozwiązania, bez wcześniejszej rozmowy i przeanalizowania naszych potrzeb, z całą pewnością nie warto rozpoczynać takiej współpracy. Można zweryfikować to, na przykład czytając opinie na temat usług księgowych oferowanych przez dane biuro rachunkowe w internecie na forach czy różnych portalach tematycznych. Im więcej sprawdzimy wcześniej, tym większa pewność, że podejmiemy dobrą decyzję.